Rozwój osobisty? A po co?

Rozwój osobisty? A po co?

Początkowe pytanie zasadnicze – „czy warto w ogóle się zainteresować rozwojem samego siebie” zmigrowało w pytanie...

Mateusz Machaj: Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

Czy kapitalizm jest odpowiedzialny za kryzys?

O kłopotach amerykańskiej gospodarki rozpisują się nie tylko ekonomiści i analitycy finansowi.

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Formuła Sukcesu - 3 proste kroki do każdego celu

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.

10 umysłowych trików, które musisz znać

10 umysłowych trików, które musisz znać

Umysł zna wiele sztuczek, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś. Będziesz zaskoczony jak łatwo i przyjemnie (...) Więcej »

Nowe artykuły w serwisie poświęcone rozwojowi osobistemu i ekonomii

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Jak kształtuje się sposób myślenia?

Wszyscy ludzie są różni i każdy z nas jest – chciałoby się rzec – genetycznym unikatem. Charakteryzuje Cię pewna grupa cech, których nikt inny nigdy wcześniej (...) Więcej »

Jak odnaleźć swoją pasję

Jak odnaleźć swoją pasję

Często z prośbą o pomoc piszą do mnie osoby, które chciałyby robić w życiu coś, co zawsze ich będzie pasjonować. Chciałyby pracować wiedząc, że to jest (...) Więcej »

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Sekret, czyli Prawo Przyciągania

Od jakiegoś czasu sporo hałasu w mediach robi film „The Secret". DVD i książki związane z ‘The Secret' są na liście bestsellerów amazon.com. W naszym rodzimym (...) Więcej »

Polityka personalna i strategiczne zarządzanie potencjałem społecznym

Polityka personalna i strategiczne ...

Funkcja personalna, podobnie jak marketingowa, finansowa, produkcyjna itd., jest jedną z funkcji przedsiębiorstwa. Zajmuje się (...) Więcej »

Jesteś tutaj: Start » Sukces - Ebooki » Hipnotyczny marketing

Hipnotyczny marketing

Drukuj | 18 marzec 2011 | Tekst jest fragmentem ebooka Hipnotyczny marketing autorstwa Joe Vitale

Hipnotyczny marketing

Czy jesteś gotowy, by poznać najpotężniejszą strategię marketingową w historii? Widziałem ludzi, którzy stosując trzy kroki, aby stworzyć hipnotyczną kampanię marketingową, zmieniali swój świat.

Nauczysz się tajnych tricków i poznasz sekrety porywania umysłów, powodowania, że ludzie będą przesyłać Ci pieniądze, oraz ściągania uwagi mediów i zmuszania ich do uważnego wysłuchania Cię.

To wszystko, to potężne i często nieznane metody.

Jeśli ja mogę tworzyć hipnotyczny marketing i zmieniać moich klientów w bogaczy, Ty także możesz to robić.

To wszystko zaczyna się właśnie tutaj, właśnie teraz, wraz z jednym kliknięciem, które zaprowadzi Cię do pierwszego rozdziału.

Bądź ostrożny: te wiadomości mają w sobie potęgę, nawet potencjalnie śmiertelną. Mam na myśli ujawnianie wewnętrznych sekretów wpływania na media, potem również i ludzi, aby wytworzyć popyt na Twój produkt.

Sugeruję, byś używał sekretów z tej książki, aby pomagać ludziom, a nie ranić ich, manipulować nimi czy też ich niszczyć.

Jak wielokrotnie już powtarzałem: bądź szczery. Miej coś, czego ludzie naprawdę chcą i potrzebują, coś, co uprości im życie, da im radość i uczyni świat lepszym miejscem do życia.

Powiedziałem już wystarczająco dużo.

Czy jesteś już gotowy na sławę i bogactwo – aby być panem swojego biznesu i królem swojej kariery?

Rozdział 17

Jak się wzbogacić wykorzystując sekret P.T. Barnuma

Mam sentyment do tego zdania, które P.T. Barnum napisał na łożu śmierci w 1891 roku:

„Prasie Stanów Zjednoczonych zawdzięczam prawie każdego dolara, jakiego posiadam...” P.T. Barnum 1891

Barnum znał potęgę mediów. To uczyniło go jednym z najbogatszych Amerykanów i najbardziej znanych ludzi na świecie. I to pomogło wielu wypromowanym przez niego gwiazdom, od Toma Thumba do Jenny Lind, również stać się bogatymi i sławnymi. Ty też to możesz robić. Jak, pokażę Ci w tym rozdziale.

I może nawet ważniejszą rzeczą będzie pokazanie Ci, jak używać informacji prasowych, by uruchomić mechanizm bezpośredniej reakcji.

Innymi słowy, zamieszczam powód, dla którego ludzie mają odwiedzić Twoją stronę, w treści takiej informacji. Nazywam to E-DR Publicity i wyjaśnię Ci, o co dokładnie chodzi, w późniejszym rozdziale.

Po pierwsze, pozwól mi powiedzieć, że dużo pisałem o tym, jak przygotowywać wiadomości prasowe, w moich innych ebookach, szczególnie w „Zaawansowanym Hipnotycznym Pisaniu” („Advanced Hypnotic Writting”). Jeśli je przeczytałeś, możesz pominąć ten rozdział, albo powtórzyć sobie wiadomości czytając go.

Gotowy?

Narzędziem, którego użyjesz, aby uzyskać rozgłos, jest po prostu kartka papieru: informacja prasowa.

Informacja prasowa, jak sama nazwa wskazuje, ma informować prasę. Jednakże niewielu ludzi, układając taki tekst, zdaje się to rozumieć. Zamiast tego piszą reklamy i nazywają je informacjami. Redaktorzy dostają setki tysięcy wiadomości prasowych każdego dnia (!). Jeśli Twoje są słabo zamaskowanymi reklamami, to właśnie Twoje trafią do kosza.

Więc jak uniknąć sytuacji, w której Twoja informacja ląduje w koszu?

NAGŁÓWEK

Jak możesz wnioskować z początku ostatniego rozdziału, nagłówek może zbudować lub zrujnować Twoje szanse na zdobycie uwagi mediów. Przeczytaj ponownie nagłówki, jakie napisałem dla Jeffa, Barrego i dla siebie. Czyż nie przyciągają uwagi? Czy nie sygnalizują wiadomości?

Chcesz porady na temat pisania nagłówków dla własnych wiadomości? Przysłuchaj się zapowiedziom, które mają Cię zachęcić do oglądnięcia wiadomości w telewizji. Usłyszysz krótkie, dokuczliwe zdania, takie jak:

„Czy Twoje oczy można wyleczyć w 45 sekund?”

„Czy ten pies może uratować Ci życie?”

Inne, które usłyszałem:

„Spotkaj człowieka, który popełnił zbrodnię, która zszokowała nasz naród!”

Tak dokuczliwe są nagłówki!

I są bardzo hipnotyczne.

Innymi słowy, kiedy będziesz oglądać telewizję dziś wieczór, zwróć uwagę na te wabiki podczas sekcji z reklamami, które pociągają Cię do oglądania wiadomości. To, co się dzieje, to zahaczanie Cię mówionymi nagłówkami.

Możesz stosować tę samą zasadę podczas pisania informacji prasowej. To działa w przypadku wszystkich rodzajów mediów i jest używane przez każdego, od Oprah przez Larrego Kinga, aż do Twojej ulubionej lokalnej stacji telewizyjnej.

Zacznij myśleć jak reporter i stwórz nagłówek informacji prasowej dla swojego (powiedzmy) ebooka. Zadaj sobie takie pytania, jak:

  • Co nowego ujawnia ebook?
  • Co jest nowego na Twój temat?
  • W jaki sposób książka wpływa na czytelników?
  • Na świat?
  • Na Twoje sąsiedztwo?

Poszukaj tej nowości i zamień to w jednostronicową, skuteczną wiadomość (ale tylko wiadomość).

To wszystko zacznie nabierać więcej sensu, kiedy będziesz kontynuował czytanie książki i zapoznasz się z przykładami.

(...)

Rozdział 22

Klucze do hipnotycznych stron internetowych

Teraz jesteś gotowy, by usłyszeć o drugim kroku trójkrokowej strategii, która pozwoli Ci zostać panem swojego biznesu online.

Podsumowując:

  • Krok pierwszy to stworzenie jakiegoś wydarzenia, które przyciągnie media – czegoś praktycznie skandalicznego – żeby skierować ludzi na Twoją stronę internetową.
  • Krok drugi, to mieć hipnotyczną stronę internetową – coś, co się ludziom spodoba, będą chcieli o tym powiedzieć innym i spowoduje, że będą wracać po więcej, albo kupią od razu, jak tylko wejdą na stronę.

Co to jest hipnotyczna strona internetowa?

Rozróżniam dwa rodzaje:

Pierwszy rodzaj – bardzo informacyjna. To po prostu zasób wiedzy. Ludzie wracają na nią po więcej informacji. W międzyczasie, dokonują zakupów.

Drugi rodzaj – strony, które sprzedają natychmiast. To strony z tak mocnym i hipnotycznym tekstem, że sprzedaż dokonuje się od razu.

Dla przykładu www.amazon.com jest stroną pierwszego rodzaju. Odwiedzam ją prawie codziennie. I kupuję coś na niej praktycznie każdego tygodnia.

Dlaczego jest hipnotyczna? Bo jestem molem książkowym i mogę kupić każdą książkę jaką zechcę prostym kliknięciem. Dla mnie to fascynująca strona. Jest moim podstawowym źródłem książek. Moim zdaniem, to hipnotyczne.

Przykładem na drugi rodzaj stron może być strona Marka Joynera, mojego przyjaciela i prezesa Aesop Marketing Coporation, umieszczona w sieci, by sprzedawać moje wideo „Jak tworzyć reklamy, które sprzedają” ("How to Create Advertising That Sells"). Jest dostępna pod adresem: www.createadvertisingthatsells.com. Nie jest zaprojektowana na powtarzające się wizyty, ale na bezpośrednią sprzedaż. Ale zobacz, jak osiąga ten cel. Wchodzisz i widzisz quiz. Ten quiz jest bardzo interaktywny.

To następna wskazówka jeśli chodzi o hipnotyczne strony – są interaktywne. Przeglądający muszą coś ZROBIĆ.

ZOBACZ PODOBNE ARTYKUŁY:


Pokaż innym ten wpis:

pobierz jako PDF

Komentuj z Facebookiem


Rozmiar tekstu: A A A
Wyślij emaila
Sekret
kapitalizm
Hipnotyczny marketing
Asertywność NLP Cele Sukces


Dziennik Internautów (DI) - internet w życiu i biznesie
Wprost
Wprost i Kultura
Ludzie
Blogbox
Webhosting.pl. Portal technologii internetowych
Pitbul
ototrend
Portal Zwierciadło - weź oddech | Portal Zwierciadlo
Polska Agencja Prasowa
Webinside.pl: tworzenie stron WWW, kurs HTML, PHP, Flash
Gover
InfoTuba